Omalovánky Jetsons

Jetsonovi (v originále „The Jetsons”) je americký animovaný televizní seriál, který byl poprvé vysílán v 60. letech 20. století. Byl vytvořen studiem Hanna-Barbera a představuje futuristickou vizi rodiny žijící v kosmickém městě s vyspělou technologií. Hlavní postavy zahrnují George Jetsona, jeho manželku Jane, jejich děti Judy a Elroye, robota Rosie a psa Astro. Seriál je známý svým optimistickým pohledem na budoucnost a za svou dobu představoval kontrast k jinému populárnímu seriálu studia Hanna-Barbera, „Kamenná doba”, který se odehrával v pravěku.

  1. Představa budoucnosti: I když byl seriál vytvořen v 60. letech, odehrává se v roce 2062, což je přesně 100 let po jeho premiéře.
  2. První sezóna: Původní série měla pouze 24 epizod, které byly vysílány v primetime v letech 1962-1963. Dvě další sezóny byly produkovány a vysílány až v 80. letech.
  3. Technologické předpovědi: Mnoho technologických vymožeností zobrazených v seriálu, jako jsou videohovory, robotické vysavače nebo létající automobily, byly tehdy považovány za futuristické, ale některé z nich se staly realitou nebo jsou stále aktuálním tématem výzkumu.
  4. Kosmický Flintstoneovi: Jetsonovi byli někdy považováni za „Kosmické Flintstoneovy” kvůli paralelám mezi dvěma rodinami, ačkoli se odehrávají v různých časech.
  5. Vliv na popkulturu: Seriál měl trvalý vliv na popkulturu a stal se ikonou americké televize. Byl inspirací pro mnoho dalších děl a byl parodován v řadě televizních pořadů a filmů.
  6. Film: V roce 1990 byl vytvořen animovaný film „Jetsonovi: Film” (The Jetsons: The Movie), který představil rodinu v novém dobrodružství.
  7. Crossover s Flintstoneovými: V roce 1987 byl vytvořen televizní film „The Jetsons Meet the Flintstones”, kde se tyto dvě rodiny setkávají díky časovému stroji.
  8. Slogan: Jedním z nejznámějších sloganů ze seriálu je „Zastavte tento svět, chci vystoupit!”, který vyslovila postava George Jetsona.