Omalovánky WONDER WOMEN

Wonder Woman, známá v češtině jako Wonder Woman nebo také Žena zázraků, je fiktivní superhrdinka, kterou vytvořil spisovatel William Moulton Marston a umělkyně H. G. Peter pro DC Comics. Poprvé se objevila v roce 1941 v komiksu All Star Comics č. 8. Je jednou z nejznámějších postav DC Comics a považuje se za symbol feminismu a ženské síly. Diana Prince, jak je její skutečné jméno, je amazonka z Themysciry (také známé jako Paradise Island) a je vybavena řadou magických předmětů, včetně lasa pravdy a neprůstřelných náramků. Kromě komiksů se Wonder Woman objevila v mnoha televizních seriálech, filmech a videohrách.

  1. Polygrafické laso: Lasso pravdy, kterým Wonder Woman svazuje lidi, je inspirováno polygrafem. Její tvůrce, William Moulton Marston, byl také jedním z vynálezců polygrafu.
  2. Feministický symbol: Wonder Woman byla vytvořena jako feministický symbol a inspirovala generace žen po celém světě.
  3. Letadlo: Ve starších komiksech měla Wonder Woman neviditelné letadlo. V novějších adaptacích je tento koncept často opomíjen.
  4. Oblečení: Její ikonický kostým byl inspirován americkou vlajkou.
  5. Amazonky: Mýtické postavy Amazonky, ke kterým Wonder Woman patří, jsou inspirovány řeckou mytologií.
  6. Filmová adaptace: Gal Gadot se stala globálně známou díky roli Wonder Woman v novějších filmech DC.
  7. Tvůrce: William Moulton Marston vytvořil Wonder Woman za pomoci své manželky Elizabeth a jejich společné partnerky Olive Byrne.
  8. Přezdívka: Její civilní identita je Diana Prince.
  9. Zbraně: Kromě lasa pravdy má Wonder Woman také neprůstřelné náramky a meč.
  10. Sesterské postavy: V komiksech má Wonder Woman také sestru, která se jmenuje Donna Troy, známou také jako Wonder Girl.