Omalovánky Jessica Rabbit

Jessica Rabbit je fikční postava z filmu „Kdo chce zabít Jessiiu?” („Who Framed Roger Rabbit”) z roku 1988. Film kombinuje živou akci s animací a byl režírován Robertem Zemeckisem. Jessica je zpěvačkou v klubu Ink and Paint a je zobrazována jako vysoká žena s dlouhými červenými vlasy, nosící dlouhé červené šaty. Je manželkou komiksové postavy Rogera Rabbita. Přestože je často vnímána jako femme fatale, je hluboce oddána svému manželovi. Je známá svým citátem: „Nejsem zlá, jsem jen kreslena tím způsobem.”

  1. Inspirace: Vzhled Jessicy Rabbit byl inspirován několika hollywoodskými ikonami, včetně Veronicy Lake a Rity Hayworth.
  2. Hlas: Hlas Jessicy Rabbit v originální anglické verzi filmu poskytla herečka Kathleen Turner, zatímco zpívání bylo na starost Amy Irving.
  3. Ne animační originál: Ačkoli je Jessica nejvíce známá díky filmu „Kdo chce zabít Jessiiu?”, postava pochází z románu „Who Censored Roger Rabbit?” od Garyho K. Wolfa.
  4. Ikona popkultury: Jessica Rabbit se stala jedním z nejznámějších a nejuznávanějších animovaných sex symbolů.
  5. Změny ve vzhledu: Během vývoje filmu prošel design Jessicy několika změnami, než byl stanoven její konečný vzhled.
  6. Cameo v jiných filmech: Jessica Rabbit se objevila v několika dalších filmových projektech a krátkých animovaných filmech společnosti Disney.
  7. Merchandising: Postava Jessicy Rabbit se stala populární v oblasti merchandisingu a byla využita v mnoha produktech, od triček po figurky.
  8. Citát: Její slavný citát „Nejsem zlá, jsem jen kreslena tím způsobem” se stal jedním z nejznámějších filmových citátů.