Omalovánky HARLEY DAVIDSON

Harley-Davidson je americká společnost vyrábějící motocykly. Byla založena v roce 1903 ve městě Milwaukee ve státě Wisconsin v USA. Harley-Davidson je jedním z nejznámějších a nejuznávanějších výrobců motocyklů na světě. Je známá svými robustními a výkonnými motocykly, které mají charakteristický třeskavý zvuk motoru. Motocykly Harley-Davidson jsou často spojovány s kulturou rebelů a motocyklových gangů, a staly se ikonickým symbolem svobody na silnici. Společnost Harley-Davidson má celosvětovou obec fanoušků a pořádá různé akce a setkání pro milovníky jejích motocyklů.

  1. Historia: Firma Harley-Davidson byla založena v roce 1903 v Milwaukee ve státě Wisconsin, což činí ji jedním z nejstarších výrobců motocyklů na světě.
  2. Charakteristický zvuk: Motory Harley-Davidson jsou známé svým charakteristickým zvukem, který vzniká díky vzájemnému působení válce a vačky.
  3. Ikona kultury: Harley-Davidson se stal ikonou amerického motocyklového stylu a je často spojován s kulturou rebelů a motocyklových gangů.
  4. Harley-Davidson v armádě: Během první i druhé světové války dodávala firma Harley-Davidson motocykly americké armádě.
  5. Loga a znaky: Harley-Davidson používá charakteristické logo s lebkou, které se stalo jedním z nejznámějších značek na světě.
  6. Sběratelské motocykly: Firma vyrábí limitované edice motocyklů, které se stávají sběratelskými kousky a jsou vysoce ceněny.
  7. Harley Owners Group (H.O.G.): H.O.G. je oficiální klub majitelů motocyklů Harley-Davidson, který pořádá různé akce a setkání pro fanoušky této značky.
  8. Filmy a kultura: Motocykly Harley-Davidson se objevují v mnoha filmech, televizních seriálech a hudbě, což posiluje jejich kulturní význam.
  9. Různé modely: Firma vyrábí širokou škálu modelů motocyklů, včetně cruiserů, touringových motocyklů a sportovních modelů.
  10. Mezinárodní přítomnost: Harley-Davidson má globální síť prodejců a servisních center a je oblíbeným výrobcem motocyklů po celém světě.