Omalovánky loga aut

Logo automobilky je důležitým marketingovým nástrojem a stává se symbolem rozpoznatelnosti dané značky na trhu. Každá automobilka má své vlastní unikátní logo, které reprezentuje její historii, hodnoty a vizi pro budoucnost.

  1. Alfa Romeo – Emblem Alfy Romeo zahrnuje hada, který polyká lidskou postavu. Není to však znamení agresivity, ale historický odkaz na rod Visconti z Milána.
  2. Audi – Čtyři kroužky v logu Audi symbolizují čtyři zakládající společnosti Auto Unionu: Audi, DKW, Horch a Wanderer.
  3. Chevrolet – Pověst říká, že logo Chevroletu, známé jako „Bowtie”, bylo inspirováno tapetou, kterou zakladatel značky William C. Durant viděl v pařížském hotelu.
  4. Lamborghini – Zlatý býk ve znaku Lamborghini odkazuje na zálibu zakladatele společnosti Ferruccia Lamborghiniho v býčích zápasech.
  5. Maserati – Symbol trojzubce, který je charakteristickým znakem Maserati, je inspirován sochou Neptuna v Bologni, rodišti zakladatelů značky.
  6. Porsche – Logo Porsche obsahuje státní znak Bádenska-Württemberska, spolkového státu v Německu, kde se nachází Stuttgart – rodiště automobilky Porsche.
  7. Peugeot – Lev ve znaku Peugeot symbolizuje sílu a agilitu, a odkazuje na rané produkty společnosti – pilové čepele.
  8. Saab – Původní logo Saab obsahovalo hlavu letícího grifona s korunou, odkazující na jeho švédský původ a historii v leteckém průmyslu.
  9. Volvo – Starověký symbol železa, který je také symbolem pro muža, je hlavním prvkem loga Volvo. Znamená to sílu a odolnost.
  10. Bugatti – Červené písmeno „EB” v logu Bugatti jsou iniciály zakladatele Ettore Bugattiho.