Omalovánky Green Lantern

Omalovánky Green Lantern je fiktivní superhrdina, který se objevuje v komiksech vydávaných společností DC Comics. Poprvé byl představen v roce 1940. Identita Green Lanterna byla převzata mnoha postavami v historii DC, ale nejznámější jsou Hal Jordan, John Stewart, Kyle Rayner a Guy Gardner. Green Lantern je členem Mezigalaktické policejní síly zvané Green Lantern Corps, kde každý člen dostane kruh napájený zelenou energií síly vůle. S tímto kruhem mohou vytvářet fyzické objekty omezené pouze jejich představivostí a silou vůle. Green Lantern se často objevuje v komiksech a adaptacích spolu s dalšími superhrdiny DC, jako je Batman, Superman nebo Wonder Woman.

  1. Různé identity: Postava Green Lantern byla v průběhu let přijata několika různými postavami, včetně Alan Scotta, Hal Jordana, Guy Gardnera, Johna Stewarta a Kyle Raynera.
  2. Barva a slabost: V raných dnech komiksů byl Green Lantern slabý vůči dřevu. To bylo později změněno, takže jeho slabostí byla žlutá barva.
  3. Emoční spektrum: Kromě zeleného světla vůle existuje celé emoční spektrum s různými barvami a emocemi, včetně červeného hněvu, oranžové chamtivosti nebo modré naděje.
  4. Oath: Každý Green Lantern má svoji vlastní přísahu, kterou opakuje při nabíjení svého prstenu. Hal Jordanova verze je jedna z nejznámějších.
  5. Filmová adaptace: V roce 2011 byl vydán film „Green Lantern” s Ryanem Reynoldsem v hlavní roli jako Hal Jordan.
  6. První zelený svítilník: Přestože je Hal Jordan často považován za „prvního” Green Lanterna, skutečný první Zelený svítilník byl Alan Scott, jehož prsten měl magický původ.
  7. Nejenom lidé: Green Lantern Corps zahrnuje členy z celého vesmíru a mnoho z nich není lidského původu.
  8. Sinestro: Jedním z nejznámějších nepřátel Green Lanterna je Sinestro, bývalý člen Green Lantern Corps, který založil vlastní korpus s žlutými prsteny hněvu.
  9. Blackest Night: Jeden z nejvýznamnějších komiksových příběhových oblouků Green Lanterna je „Blackest Night”, kde mrtví hrdinové a padouši ožívají jako zombíkové.
  10. Člen Justice League: Green Lantern je často zobrazován jako klíčový člen Justice League, týmu superhrdinů, který zahrnuje postavy jako Superman, Batman a Wonder Woman.