Omalovánky GREEN EGGS AND HAM

„Green Eggs and Ham” (v češtině „Zelená vajíčka s šunkou”) je dětská kniha napsaná Dr. Seussem (skutečným jménem Theodor Seuss Geisel). Byla vydána v roce 1960 a je jednou z nejprodávanějších dětských knih všech dob. Příběh sleduje postavu jménem Sam-I-Am, která se snaží přesvědčit svého kamaráda, aby ochutnal zelená vajíčka s šunkou. Kniha je známá svým jednoduchým textem, repetitivním jazykem a výraznými ilustracemi, což ji činí ideální pro začínající čtenáře. Byla napsána jako výzva, aby Seuss napsal knihu pouze s 50 různými slovy.

  1. Výzva: Dr. Seuss napsal knihu na základě sázky se svým vydavatelem, že nemůže napsat knihu pouze s 50 různými slovy.
  2. Prodejní úspěch: „Zelená vajíčka s šunkou” je jednou z nejprodávanějších dětských knih všech dob.
  3. Televizní adaptace: Kniha byla adaptována do několika televizních speciálů a v roce 2019 byla vytvořena animovaná série na Netflixu.
  4. Jednoduchý jazyk: Kniha je často doporučována začínajícím čtenářům díky svému repetitivnímu a jednoduchému jazyku.
  5. Edice pro výuku: Existují speciální edice knihy určené pro výuku angličtiny jako cizího jazyka.
  6. Politické reference: Během let byla kniha několikrát zmíněna v politickém kontextu, včetně dlouhého čtení senátorem Tedem Cruzem v americkém Senátu v roce 2013.
  7. Známé fráze: Fráze „I do not like green eggs and ham” („Nemám rád zelená vajíčka s šunkou”) se stala jednou z nejznámějších frází v literatuře Dr. Seusse.
  8. Inspirace pro kreativitu: Mnoho učitelů a rodičů používá knihu jako inspiraci pro různé tvořivé aktivity, od vaření po umění.
  9. Lekce odolnosti: Přestože je to kniha pro děti, mnoho dospělých ji vidí jako lekci v odolnosti a nevzdávání se.
  10. Náklonnost slavných: Mnoho slavných osobností, včetně prezidentů a celebrit, uvedlo, že „Zelená vajíčka s šunkou” je jednou z jejich oblíbených knih.