Omalovánky FIAT

FIAT je slavný italský výrobce automobilů, hrdina historie a jeden z nejlepších světových výrobců automobilů. Společnost byla založena v roce 1899 v Turíně v Itálii a název „FIAT“ má zkratku „Fabbrica Italiana Automobili Torino“ (Italská automobilová továrna v Turíně).

FIAT zná všechny aspekty provozu společnosti, jednotlivé vozy, rodinné vozy, dodávky a rodinné vozy. Odznak se stal symbolem italského automobilového průmyslu a významným symbolem světa.

Především s různými modely, FIAT 500, malými a ikonickými vozy, a FIAT Panda, kompaktními vozy. FIAT také spolupracuje s jinými automobilovými značkami, stejně jako Chrysler, a vyvinul různé modely pro americké vozy.

  1. Historie: FIAT, což znamená „Fabbrica Italiana Automobili Torino,” byl založen v roce 1899 v Turíně, Itálii, Giovannim Agnellem a jeho partnery. Jedná se o jednu z nejstarších a nejznámějších automobilových značek na světě.
  2. Logo FIAT: Symbol FIAT je charakteristickým zkrouceným zkratkou „FIAT” na červeném pozadí. Tento výrazný symbol je rozpoznatelný po celém světě.
  3. Model FIAT 500: Jedním z nejikoničtějších modelů FIAT je FIAT 500, malý městský automobil, který získal obrovskou popularitu jak v Itálii, tak v zahraničí. Je to známý symbol stylu a praktičnosti.
  4. FIAT Panda: Dalším populárním modelem je FIAT Panda, kompaktní městský automobil známý svou všestranností a dostupnou cenou.
  5. FIAT po celém světě: FIAT je jedním z největších výrobců automobilů na světě a má výrobní závody a kanceláře v mnoha zemích po celém světě.
  6. Partnerství s Chryslerem: V roce 2009 FIAT uzavřel strategické partnerství s americkou společností Chrysler, což umožnilo oběma firmám společný vývoj a přístup na různé trhy.
  7. Historie motorsportu: FIAT dosáhl velkých úspěchů v motoristickém sportu, zejména v rally. V sedmdesátých a osmdesátých letech 20. století FIATové vozy získaly mnoho titulů mistra světa v rallye.
  8. Model 124 Spider: FIAT 124 Spider je modernizovanou verzí kultovního kabrioletu, který je oblíbený mezi milovníky sportovních automobilů.
  9. Italský styl: FIAT je spojován s italským stylem a designem, což dává jeho automobilům často módní a atraktivní vzhled.
  10. Globální přítomnost: FIAT je přítomen na trzích po celém světě, a jeho automobily jsou ceněny pro svou kompaktnost, úspornost a jedinečný charakter.