Omalovánky Zvonilka

Zvonilka je fiktivní postava, víla z příběhů o Petru Panovi, které napsal J.M. Barrie. Poprvé se objevila v hře „Peter Pan” z roku 1904 a později v románu „Peter a Wendy” z roku 1911. Zvonilka je malá víla s křídly, která komunikuje prostřednictvím zvonivých zvuků, které jen Peter Pan rozumí. Díky své popularitě se stala jedním z tradičních postav značky Disney a hrála hlavní roli v řadě animovaných filmů a televizních pořadů.

  1. Nekonvenční komunikace: V původní hře J.M. Barrieho Zvonilka komunikovala zvláštním zvoněním, které bylo srozumitelné pouze Petru Panovi.
  2. Disneyova adaptace: Zvonilka se stala jedním z nejrozpoznatelnějších symbolů společnosti Walt Disney a je často viděna v intru Disneyových filmů.
  3. Tinker Bell filmy: Disney vytvořil sérii animovaných filmů zaměřených přímo na Zvonilku, kde byla představena s celou skupinou víl.
  4. Odpovědnost za záření: V příbězích o Petru Panovi je Zvonilka často spojována s magickým zářením, které pomáhá Petru a jeho přátelům létat.
  5. Původní design: Pro Disneyho filmovou adaptaci z roku 1953 byla Zvonilka navržena podle modelky Margaret Kerry, která poskytla referenční pohyby pro animátory.
  6. Oblečení: Její tradiční zelený kostým byl inspirován listy a květy, což odráží její přírodní a kouzelný původ.
  7. Změny v postavě: V původních Barrieho příbězích byla Zvonilka znázorněna jako postava s poněkud žárlivou povahou, zatímco v Disneyových adaptacích je více znázorněna jako kamarádská a přátelská.
  8. Přítelkyně a nepřátelé: V novějších Disneyových filmech o Zvonilce byly představeny další víly a postavy, včetně Stříbrné víly, Rosetty a Vidie.
  9. Zvuk Zvonilky: V původní Disneyově adaptaci byl zvuk Zvonilky vytvořen použitím speciálního nástroje zvaného „zvonkový klavír” (Glockenspiel).
  10. Broadway: V broadwayské adaptaci „Peter Pan” byla Zvonilka ztvárněna jako světelný paprsek, který létal po scéně.