Omalovánky Vocaloid

Vocaloid je softwarový syntezátor zvuku umožňující zpracování zpěvu na principu syntézy zpěvu. Byl vyvinut společností Yamaha Corporation a první verze byla vydána v roce 2004. Uživatelé mohou vytvářet melodie zadáním not a textu, který chce, aby byl zpíván. Postupem času se Vocaloid stal populárním nejen díky své technologii, ale také díky různým „virtuálním zpěvákům”, jako je Miku Hatsune, které mají vlastní vizuální reprezentace a staly se populárními kulturními ikonami, zejména v Japonsku.

Omalovánky Vocaloid

  1. Miku Hatsune: I když není prvním Vocaloidem, stala se nejpopulárnějším. Její jméno v překladu znamená „první zvuk budoucnosti”.
  2. Koncerty: Virtuální zpěváci jako Miku Hatsune měli skutečné koncerty, kde byli zobrazeni jako hologramy na pódiu.
  3. Různé jazyky: Původně byl Vocaloid vyvinut pro japonský jazyk, ale nyní podporuje mnoho jazyků včetně angličtiny, španělštiny a čínštiny.
  4. Vokální databáze: Každý Vocaloid je vytvořen nahráním skutečného zpěváka a vytvořením vokální databáze z těchto nahrávek.
  5. Fanouškovská tvorba: Většina písní a hudebních videí vytvořených pro Vocaloid je výsledkem tvorby fanoušků, nikoli oficiálních výrobců.
  6. Rin a Len Kagamine: Jsou často mylně považováni za dvojčata, ale ve skutečnosti jsou oběma verze téhož hlasu – jedna ženská a jedna mužská.
  7. Crypton Future Media: Jde o jednu z nejznámějších firem vyrábějících Vocaloidy a stojí za takovými charaktery jako Miku, Rin a Len.
  8. Deriváty: Některé postavy, jako je Yowane Haku, vznikly jako „deriváty” od fanoušků a byly inspirovány původními Vocaloid postavami.
  9. Manga a Anime: Několik Vocaloid postav inspirovalo tvorbu mangy, anime a dalších mediálních produktů.
  10. Vývoj: V průběhu let byly vydány různé verze Vocaloid software, každá s lepšími schopnostmi a větší realističností v reprodukci lidského zpěvu.