Omalovánky VEGETA

Vegeta je fikční postava z japonského anime a mangy „Dragon Ball” vytvořená Akirou Toriyamou. Je princem Saiyanů, bojovnické rasy, a je známý svou hrdostí, bojovými schopnostmi a dlouhodobou rivalitou s hlavním hrdinou, Gokū. Původně se objevil v sérii jako nepřítel, ale postupně se stal jedním z hlavních protagonistů a spojenců Gokū. Vegeta je také manžel Bulmy a otec Trunkse a Bra. Jeho charakterový vývoj, od padoucha k hrdinovi a rodinnému muži, je jedním z nejvíce komplexních v celé sérii „Dragon Ball”.

  1. Původní role: Vegeta byl původně zamýšlen jako dočasný protivník a nebylo v plánu, že se stane jedním z hlavních postav seriálu.
  2. Rodokmen: Vegeta je známý jako „Prince Saiyanů”, protože jeho otec byl králem jejich planety.
  3. Super Saiyan: Vegetova transformace do Super Saiyana byla jedním z nejvýznamnějších momentů v sérii, vykreslující jeho odhodlání a frustraci z toho, že nemůže překonat Gokū.
  4. Fúze: Vegeta a Gokū se mohou sloučit do jedné silné postavy jménem Vegito pomocí Potal náušnic nebo do Gogety pomocí speciálního tance.
  5. Rivalita: Ačkoli se Vegeta stává spojencem a přítelem Gokū, jeho rivalita a touha překonat Gokū nikdy zcela nezmizí.
  6. Vegetova rodina: Vegeta se oženil s Bulmou, jedním z hlavních postav „Dragon Ball”, a má s ní dva děti: Trunkse a Bra.
  7. Emoční momenty: Ačkoli je Vegeta často zobrazen jako hrdý a neoblomný, měl v seriálu několik hluboce emočních momentů, zejména týkajících se jeho rodiny.
  8. Majin Vegeta: V sérii „Dragon Ball Z” byl Vegeta na krátký čas ovládnut čarodějem Babidi a stal se „Majin Vegeta”, což byl jedním z jeho nejtemnějších momentů v sérii.
  9. Trénink: Vegeta je známý svou neoblomnou touhou stát se silnějším, což zahrnuje nekonečné hodiny tréninku a meditace.
  10. Vzhled: Vegeta je často zobrazen s charakteristickým vlasovým stylem, který zůstává stejný (v barvě a tvaru) po většinu série, což je výjimečné mezi Saiyany.