Omalovánky The Good Dinosaur

„Dobrý Dinozaur” („The Good Dinosaur” v originále) je animovaný film z roku 2015, který byl vyroben studiem Pixar a distribuován společností Walt Disney Pictures. Příběh se zaměřuje na mladého Apatosaura jménem Arlo, který se po tragické události ocitá daleko od domova. Na své cestě zpět domů se střetne s lidským chlapcem, s nímž naváže nepravděpodobné přátelství. Film zkoumá, co by se mohlo stát, kdyby asteroid, který způsobil vyhynutí dinozaurů, naši planetu minul.

  1. „Dobrý Dinozaur” je prvním filmem studia Pixar, který měl premiéru ve stejném roce jako jiný film studia Pixar, konkrétně „V hlavě”.
  2. Přestože se film odehrává v alternativní historii, kde dinozauři nevyhynuli, většina krajin a prostředí byla inspirována skutečnými místy v USA.
  3. Film byl původně plánován k vydání v roce 2014, ale kvůli tvůrčím změnám byl odložen na rok 2015.
  4. Příběh filmu prošel mnoha změnami a revidováním. Původní příběh a postavy byly velmi odlišné od finální verze.
  5. „Dobrý Dinozaur” je jeden z mála filmů studia Pixar, kde jsou hlavní postavy němé nebo mluví velmi málo.
  6. Animátoři filmu strávili čas v přírodě, aby lépe porozuměli krajině a prostředí, což jim pomohlo vytvořit realistické vizuální ztvárnění.
  7. Hudbu k filmu složil Mychael Danna a Jeff Danna. Jejich hudba kombinuje tradiční orchestrální zvuky s prvky americké lidové hudby.
  8. Jedním z hlavních témat filmu je přátelství mezi dinozaurem a lidským chlapcem, což je nepravděpodobný vztah v reálném světě.
  9. Ve filmu je několik odkazů na jiné filmy a produkty studia Pixar.
  10. Navzdory alternativní realitě, ve které se film odehrává, tvůrci se snažili, aby chování a vzhled dinozaurů byly co nejvěrnější skutečným vědeckým poznatkům o těchto pravěkých tvorech.