Omalovánky Rugrats

„Rugrats” je americký animovaný televizní seriál, který vysílala stanice Nickelodeon od roku 1991 do 2004. Příběh se točí kolem skupiny batolat – Tommyho, Chuckieho, Phila, Lila a Angeliky, kteří prožívají různá dobrodružství ve svém dětském světě. Seriál se stal velmi oblíbeným a vyprodukoval řadu speciálních epizod, filmů a dokonce i pokračování. „Rugrats” ukazuje svět očima dětí a kombinuje dětskou nevinnost s dospělým humorem, což z něj činí oblíbenou show pro všechny věkové skupiny.

Samozřejmě, zde je seznam zajímavostí o „Rugrats” :

  1. „Rugrats” je jedním z prvních originálních animovaných seriálů (tzv. „Nicktoons”) vysílaných na Nickelodeonu.
  2. Angelica, jedna z hlavních postav, byla původně navržena jako sekundární postava, ale díky své popularitě získala větší roli.
  3. Seriál získal několik ocenění, včetně dvou ceny Emmy.
  4. V roce 1995 vznikl na motivy seriálu plně animovaný film s názvem „Rugrats Movie”. Tento film zavedl novou postavu do rodiny, Tommyho mladšího bratra Dila.
  5. „Rugrats” vyprodukovalo několik spin-off seriálů, včetně „All Grown Up!”, který ukazuje hlavní postavy jako dospívající.
  6. Susie Carmichael, která byla představena v pozdějších sériích, byla jednou z prvních afroamerických postav v hlavní roli v animovaném seriálu na Nickelodeonu.
  7. Hlas Tommyho Picklese poskytla herečka E.G. Daily, která dabovala i mnoho dalších známých postav v různých animovaných seriálech a filmech.
  8. Postavy v „Rugrats” byly inspirovány skutečnými lidmi z života tvůrců seriálu.
  9. Hudbu pro seriál složil Mark Mothersbaugh, bývalý člen skupiny Devo.
  10. Přestože byl seriál původně ukončen v roce 2004, v roce 2021 byl oživen s novými epizodami a modernizovaným animačním stylem.