Omalovánky NFL – National Football League

Futbol amerykański, často prostě nazýván „fotbal” v USA, je týmový sport, kde dva týmy snažící se získat kontrolu nad oválným balonem a přenést jej do koncové zóny soupeře pro body nebo kopat balon skrz tyče branky. Hra se skládá z čtyř čtvrtin a kombinuje strategii, fyzickou sílu a atletickou zručnost. V USA je futbol amerykański extrémně populární, zejména na profesionální úrovni v NFL (National Football League) a na univerzitní úrovni v NCAA. Super Bowl, finálové mistrovství NFL, je jednou z nejsledovanějších sportovních událostí v Americe každý rok.

  1. Původ: I když je nyní považován za tradičně americký sport, futbol amerykański má své kořeny v různých formách rugby a fotbalu hraných v Evropě.
  2. Super Bowl: Super Bowl, finálové mistrovství NFL, je nejen nejsledovanější sportovní událostí v USA, ale také jedním z největších reklamních okamžiků roku.
  3. Výstroj: Hráči nosí výstroj skládající se z helm, ramenních chráničů, chráničů těla a dalšího vybavení k ochraně před zraněním.
  4. Nejvíc Super Bowlů: Tým Pittsburgh Steelers a New England Patriots mají nejvíce výher v Super Bowl s šesti tituly každý.
  5. Draft: Každý rok se koná NFL Draft, kde týmy vybírají nejlepší hráče z univerzitních týmů.
  6. Největší stadiony: Některé univerzitní fotbalové stadiony v USA mají kapacitu přes 100 000 diváků.
  7. Overtime: V případě remízy po čtyřech čtvrtinách se hraje prodloužení, známé jako overtime.
  8. Hall of Fame: Pro Fotbalovou slávu, nacházející se v Cantonu v Ohiu, je místo, kde jsou uvedeni nejlepší hráči, trenéři a přispěvatelé v historii futbolu.
  9. Nejdelší hra: Nejdelší NFL hra kdy se hrála byla v roce 1971 mezi Miami Dolphins a Kansas City Chiefs a trvala 82 minut a 40 sekund.
  10. Číslo 12: Fanoušci Seattle Seahawks jsou někdy označováni jako „Dvanáctý muž” kvůli jejich hlasité podpoře týmu během zápasů.