Omalovánky Futurama

„Futurama” je americký animovaný televizní seriál, který vytvořili Matt Groening a David X. Cohen. Seriál byl poprvé vysílán v letech 1999 až 2003 a později byl znovu vysílán v letech 2010 až 2013. Příběh sleduje dobrodružství Frye, mladého muže, který byl náhodně zmrazen v roce 1999 a probudil se tisíc let později v budoucnosti. Spolu se svými novými přáteli, včetně jednoruké pilotky Leely, robotem Benderem a svým praprapravnukem Profesorem Farnsworthem, prožívá Fry různá dobrodružství v futuristickém světě plném vynálezů, mimozemšťanů a dalších bizarních situací. „Futurama” je známá svým inteligentním humorem, vědeckými referencemi a satirou na současné společenské jevy.

„Futurama” – zajímavosti:

  1. Vytvořeno kým: „Futurama” byla vytvořena Matt Groeningem, který je také tvůrcem úspěšného seriálu „Simpsonovi”.
  2. Binární kód: V úvodní sekvenci seriálu se často objevuje binární kód, který může být dekódován na různé vtipné zprávy.
  3. Jazyk: V seriálu byl vytvořen vlastní „alien” jazyk, který může být přeložen, což vedlo fanoušky k dekódování různých skrytých vzkazů v epizodách.
  4. Znovuzrození: Přestože byl seriál původně zrušen v roce 2003, fanouškovská podpora a úspěšné reprízy vedly k jeho obnovení v roce 2010.
  5. Věda: David X. Cohen, jeden z hlavních tvůrců, má pozadí v teoretické fyzice a matematice, což se odrazilo v mnoha vědecky orientovaných vtipů v seriálu.
  6. Názvy epizod: Mnoho názvů epizod je hrou slov nebo odkazuje na populární kulturu a vědu.
  7. Ocenění: Během svého vysílání získala „Futurama” několik cen Emmy.
  8. Předpovědi: Seriál předpověděl některé věci, jako například legalizaci marihuany v některých státech USA.
  9. Rozmanité postavy: Kromě hlavních postav existuje v „Futuramě” mnoho vedlejších a opakujících se postav, včetně mimozemšťanů, robotů a mutantů.
  10. Hudba: Hlavní znělka „Futurama” byla inspirována skladbou z 1967 „Psyché Rock” od Pierrea Henryho.