Omalovánky Hunter x Hunter

„Hunter x Hunter” je japonský manga a anime seriál vytvořený Yoshihiro Togashi. Příběh sleduje mladého chlapce jménem Gon Freecss, který se dozvídá, že jeho otec, kterého považoval za mrtvého, je ve skutečnosti živý a je světoznámým „lovčím” – elitním členem společnosti specializující se na objevování neznámých zvířat, pokladů a jiných neznámých. Aby našel svého otce, rozhodne se Gon stát se lovčím a vstoupí do náročného světa lovců, kde potkává mnoho přátel, rivalů a nepřátel.

  1. Přestávky autora: Yoshihiro Togashi, autor mangy „Hunter x Hunter”, je známý svými častými přestávkami, což vedlo k několika přerušením vydávání série. Tyto přestávky jsou často označovány jako „hiatus”.
  2. Manželské spojení: Yoshihiro Togashi je manžel mangaky Naoko Takeuchi, autorky „Sailor Moon”.
  3. Předchozí úspěch: Před vytvořením „Hunter x Hunter”, Togashi napsal a nakreslil populární mangovou sérii „Yu Yu Hakusho”.
  4. Výzvy v Hunter Exam: Příběh „Hunter x Hunter” je známý svými složitými a promyšlenými výzvami a zkouškami, kterými musí postavy projít, zejména během „Hunter Exam”.
  5. Nen: Systém „Nen” v „Hunter x Hunter” je jedním z nejdetailnějších a nejsofistikovanějších magických systémů v oblasti anime a mangy.
  6. Adaptace: Kromě mangy byly vytvořeny dvě anime adaptace – jedna v letech 1999-2001 a druhá, známá jako „Hunter x Hunter (2011)”, byla vysílána mezi lety 2011 a 2014.
  7. Hluboké téma: Přestože „Hunter x Hunter” může na první pohled vypadat jako typické shonen anime, obsahuje hluboké a často temné téma, které se zabývá lidskou povahou, morálkou a utrpením.