Omalovánky Gumby

Gumby je zelená, pružná postavička z plastelíny, která se poprvé objevila v amerických televizních pořadech v 50. letech 20. století. Byl vytvořen Art Clokeyem a jeho dobrodružství s kamarádem Pokym se stalo velmi oblíbeným mezi dětmi. Tato animovaná série využívala techniku zvanou stop-motion. Gumby se stal kultovní postavou a jeho obraz byl použit v mnoha různých médiích a produktech po celá desetiletí.

  1. Vznik postavy: Gumby byl inspirován hračkou, kterou vyráběl otec Art Clokeyho z hliny během jeho dětství.
  2. Původ jména: Jméno „Gumby“ pochází z anglického slova „gumbo”, což je označení pro jistý typ hlíny nebo půdy.
  3. Filmový debut: Ačkoli je Gumby nejznámější díky televizním pořadům, poprvé se objevil v krátkém filmu z roku 1953 s názvem „Gumbasia“, který byl inspirován Disneyho „Fantasii“.
  4. Hudební talent: V průběhu let měl Gumby svou vlastní hudební skupinu s názvem „The Clayboys”.
  5. Pokynadlo: Poky, Gumbyho nejlepší přítel, je červený kůň a obvykle hraje roli Gumbyho věrného společníka v dobrodružstvích.
  6. Technika animace: Všechny epizody byly natočeny technikou stop-motion animace, což znamená, že každý pohyb postav byl ručně upraven a následně byla pořízena fotografie.
  7. Oživení v 80. letech: Po úspěšných letech v 50. a 60. letech byl Gumby oživen v 80. letech, kdy byla vytvořena nová série epizod.
  8. Produkty: Díky své popularitě byl Gumby vyobrazen na mnoha různých produktech, od triček až po hračky.
  9. Kulturní dopad: Gumby se stal ikonou americké popkultury a byl zmíněn v mnoha filmech, televizních pořadech a písních.
  10. Skutečný pomník: V roce 2016 byl vystaven pomník věnovaný Art Clokeymu a Gumbymu v kalifornském městě Glendora.