Omalovánky Gumball

„Obláček” (v originále „The Amazing World of Gumball”) je britsko-americký animovaný televizní seriál, který vytvořil Ben Bocquelet pro Cartoon Network. Příběh se soustředí na zážitky mladého modrého kočičího chlapce jménem Gumball Watterson a jeho adoptovaného zlatého rybičkového bratra Darwina. Žijí v fiktivním městě Elmore a čelí různým komickým situacím. Seriál je známý svou kombinací tradiční animace, počítačové animace a živých akčních snímků.

  1. Mnohoformátní animace: „Obláček” kombinuje různé styly animace, včetně 2D a 3D animace, pixelové animace a dokonce i živé akční záběry.
  2. Původ seriálu: Ben Bocquelet vytvořil „Obláčka” během práce v Evropském vývojovém studiu Cartoon Network.
  3. Inspirace postav: Většina postav byla původně vytvořena pro reklamní a vzdělávací projekty, ale nebyly použity. Bocquelet je pak přepracoval do svého seriálu.
  4. Hlasové obsazení: Logan Grove byl původním hlasem Gumballa, ale když dosáhl puberty, byl nahrazen Jacobem Hopkinsem a později Nicolasem Cantu. Terrell Ransom Jr. byl původním hlasem Darwina, ale byl později nahrazen Donielle T. Hansley Jr. a poté Christianem J. Simonem.
  5. Mezinárodní úspěch: Seriál se stal jedním z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších pořadů Cartoon Network na celém světě.
  6. Jméno Gumball: Gumball byl původně pojmenován „Zach” během raných fází produkce.
  7. Město Elmore: Ačkoli je město Elmore fiktivní, obsahuje mnoho prvků, které odrážejí skutečná města a kultury.
  8. Délka vysílání: Seriál „Obláček” běžel na Cartoon Network od roku 2011 do roku 2019, během čehož bylo vysíláno celkem 6 sérií.
  9. Film: V roce 2021 byl oznámen animovaný film „Obláček”, který bude pokračováním seriálu.
  10. Ocenění: Během svého vysílání získal „Obláček” několik ocenění a byl nominován na mnoho dalších, včetně ceny Emmy.