Omalovánky Gruffalo

„Gruffalo” je oblíbená dětská kniha napsaná Julií Donaldsonovou a ilustrovaná Axel Schefflerem. Příběh vypráví o myši, která si vymýšlí postavu zvanou Gruffalo, aby odradila predátory, kteří by ji chtěli sežrat. Když však myš skutečně potká Gruffalo, stává se z ní příběh o důvtipu a vynalézavosti. Kniha se stala velmi oblíbenou po celém světě a byla adaptována do mnoha různých forem, včetně divadelních her a animovaných filmů.

Omalovánky Gruffalo

  1. Bestseller: „Gruffalo” byl vydán v roce 1999 a rychle se stal mezinárodním bestsellerem s miliony prodaných kopií po celém světě.
  2. Ocenění: Kniha získala mnoho literárních ocenění a uznání pro svou originální koncepci a vynikající ilustrace.
  3. Filmová adaptace: V roce 2009 byl „Gruffalo” adaptován do krátkého animovaného filmu, který byl později nominován na Oscara.
  4. Divadelní verze: Příběh byl také adaptován do úspěšné divadelní hry, která byla uvedena v mnoha zemích.
  5. Pokračování: Vzhledem k obrovské popularitě příběhu vytvořili autoři pokračování s názvem „Gruffalovo dítě” („The Gruffalo’s Child”).
  6. Inspirace: Julia Donaldsonová uvedla, že byla inspirována čínskou povídkou o lišce, která vymyslí fikčního monstra, aby odradila lovce.
  7. Oslavy: K 20. výročí vydání knihy se konaly různé oslavy, včetně speciálních čtení a událostí.
  8. Vzdělávací materiály: Mnoho škol po celém světě využívá „Gruffalo” jako vzdělávací nástroj k podpoře čtenářské gramotnosti a kreativity.
  9. Zboží: Kromě knihy a filmu existuje také široká řada zboží s motivem Gruffalo, včetně hraček, oděvu a školních potřeb.
  10. Lesní stezka: V některých zemích byly vytvořeny speciální „Gruffalo” stezky v lese, kde mohou děti a jejich rodiny sledovat příběh a hledat postavy z knihy.