Omalovánky Freddy Krueger

Freddy Krueger je fiktivní postava z populární hororové série „Noční můra v Elm Street“. Postava je známá svým výrazným, děsivým vzhledem, který zahrnuje spálené brnění a ruce s ostrými kovovými drápy. Freddy Krueger je sériový vrah, který straší sny mladých lidí ve fiktivním městě Springwood. Schopnost vstoupit do sněhu jim umožňuje šířit hrůzu a přežít, což se promítne do jejich skutečné smrti ve sněhu. Freddy Krueger se stal jedním z nejznámějších antagonistů v historii hororové kinematografie a přispěl k popularitě série „Noční můra v Elm Street“. Postavu ztvárnil herec Robert Englund, který se stal její součástí.

  1. Tvůrce postavy: Freddy Krueger byl vytvořen režisérem Wesem Cravenem, který také režíroval první film ze série „Noční můra v Elm Street” (1984).
  2. Charakteristický oděv: Freddy je známý svým charakteristickým spáleným svetrem, na kterém jsou vidět díry po čepelích.
  3. Kultovní zbraň: Jeho děsivou zbraní jsou kovové drápy, které nosí na prstech ruky. Toto nástroj se stává symbolem postavy.
  4. Schopnost vstupovat do snů: Freddy má schopnost vniknout do snů svých obětí, kde může sít strach a spáchat vraždy, což vede k jejich smrti i ve skutečnosti.
  5. Zločinný původ: V pozadí postavy Kruegera je temná minulost – byl sériovým vrahem dětí, než byl spálen naživu rozzuřenými obyvateli Springwoodu.
  6. Popularita v populární kultuře: Freddy Krueger se stal ikonou hororového filmu a objevil se v mnoha dalších médiích, jako jsou videohry, komiksy a parodie.
  7. Křížení s Jasonem: Ve filmu „Freddy kontra Jason” (2003) se Freddy setkává s další slavnou postavou hororu, Jasonem Voorheesem ze série „Pátek třináctého”.
  8. Průhledná maska: V jednom z filmů Freddy nosí průhlednou masku, což mu dodává ještě děsivější vzhled.
  9. Poslední film s Robertem Englundem: Herec Robert Englund, který hrál Freddyho Kruegera většinu série, se vrátil do role ve filmu „Freddy kontra Jason” a zahrál si postavu i ve filmu „Noční můra v Elm Street” z roku 2003.
  10. Pokračování: Postava Freddyho Kruegera se objevila v mnoha pokračováních a spin-offech, vytvářejíc bohatý svět spojený s nočním můrami na Elm Street.