Omalovánky Kakegurui

„Kakegurui je japonská manga série napsaná Homurou Kawamotem a ilustrovaná Tōru Naomurou. Příběh se odehrává na soukromé střední škole, kde se žáci věnují hazardním hrám, a postavení žáků v hierarchii školy je určeno jejich schopnostmi v hazardních hrách. Hlavní postava, Yumeko Jabami, je nová studentka s vášní pro hazard. Kromě mangy bylo vytvořeno také anime a live-action adaptace.”

  1. Přestože „Kakegurui” zobrazuje různé hazardní hry, mnoho z nich je vymyšleno nebo modifikováno pro potřeby příběhu.
  2. Yumeko Jabami, hlavní postava, není závislá jen na hazardních hrách pro peníze, ale hlavně na vzrušení a napětí z hazardu samotného.
  3. Manga „Kakegurui” byla poprvé publikována v roce 2014 v časopise Gangan Joker.
  4. Anime adaptace byla poprvé vysílána v Japonsku v roce 2017 a později byla dostupná mezinárodně prostřednictvím Netflixu.
  5. Kromě hlavní mangy existuje také spin-off nazvaný „Kakegurui Twin”, který se zaměřuje na události před příjezdem Yumeko do školy.
  6. Charaktery v „Kakegurui” mají tendenci mít dvě tváře – jednu normální a druhou „šílenou”, když hrají hry, což je vizuální způsob, jak ukázat jejich obsesi hazardem.
  7. Mnoho postav v „Kakegurui” má jména, která odrážejí jejich charakterové rysy nebo koníčky v hazardních hrách.
  8. Kromě animované a mangové série byla vytvořena také live-action televizní série a filmová adaptace.
  9. Vzhledem k tematickému obsahu je „Kakegurui” často srovnáváno s jinými hazardními anime a mangami, jako je „Kaiji” nebo „Akagi”.
  10. Ačkoli je „Kakegurui” populární, někteří kritici se zaměřili na jeho zobrazení ženských postav a způsob, jakým je hazard zobrazen jako atraktivní a vzrušující.