Omalovánky Popeye

Popeye je komiksová postava, která byla vytvořena v roce 1929 americkým kreslířem Elzie Crislerem Segarem. Popeye je námořník s výrazně silnými předloktími a láskou k špenátu, který mu dodává nadlidskou sílu. Postava se poprvé objevila v komiksovém pruhu s názvem „Thimble Theatre” a rychle se stala jednou z nejoblíbenějších postav americké popkultury.

Popeye se objevil v nesčetných komiksových stripových příbězích, animovaných seriálech, filmech a dokonce i videohrách. Mezi dalšími populárními postavami v Popeyeově světě patří jeho přítelkyně Olive Oyl, nepřítel Bluto (někdy známý jako Brutus) a jeho adoptivní syn Swee’Pea. Postava je známá svým jedinečným smyslem pro humor, odvahou a morálními hodnotami.

 1. Původní Název: Popeye se poprvé objevil v komiksovém pruhu „Thimble Theatre”, který byl původně zaměřen na postavy Olive Oyl a její rodinu, než Popeye úplně převzal hlavní roli.
 2. Špenátová Síla: Jeden z nejznámějších aspektů Popeyeho je jeho láska ke špenátu, který mu dodává nadlidskou sílu. Tento prvek byl použit k propagaci konzumace zeleniny mezi dětmi.
 3. Vojevůdce: Popeye byl použit ve vojenských kampaních během druhé světové války k podpoře rekrutace a jako symbol americké sily.
 4. Variabilita Nepřátel: Ačkoliv je Bluto jedním z jeho nejznámějších nepřátel, Popeye se setkal s celou řadou padouchů ve svých dobrodružstvích.
 5. Swee’Pea: Popeye adoptoval malého chlapce jménem Swee’Pea, což dodalo postavě rodičovský prvek.
 6. Filmová Kariéra: V roce 1980 byl natočen hraný film „Popeye” s Robinem Williamsem v hlavní roli.
 7. Slang a Jazyk: Popeye je známý svým jedinečným způsobem mluvy a slangem, který se stal součástí amerického jazyka.
 8. Mnoho Tvůrců: Ačkoliv byl Popeye původně vytvořen E. C. Segarem, postavu převzali a upravili mnozí další kreslíři a tvůrci.
 9. Popeye vs. Superman: Ve speciálních vydáních komiksů se Popeye setkal s dalšími ikonickými postavami, včetně Supermana.
 10. Globální Popularita: Postava Popeyeho je známá po celém světě a byla přeložena do mnoha jazyků.
 11. Hudební Prvky: Popeyeovy animované epizody jsou známé svou hudební složkou, včetně písniček, které se staly ikonickými.
 12. Kulturní Vliv: Popeye měl vliv na různé aspekty kultury, od módy až po gastronomii (například konzervovaný špenát značky Popeye).