Omalovánky Mickey Mouse

Mickey Mouse, je ikonická postava vytvořená Waltem Disneyem a Ubem Iwerksem, která debutovala v krátkém animovaném filmu „Steamboat Willie” v roce 1928. Od té doby se stala jednou z nejznámějších a nejuznávanějších fiktivních postav na světě. Miki je optimistický, energický a plný života, a vystupuje v nespočetném množství filmů, televizních pořadů, komiksů a videoher. Má také vlastní hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy a je maskotem společnosti Walt Disney. Jeho charakteristické rysy zahrnují velké kruhové uši a červené trenýrky. Je neodmyslitelně spojen s rozvojem animovaného filmu a celosvětovou popularitou značky Disney.

Vybarvi omalovánky Mickey Mouse

  1. První Slova: Miki pronesl svá první slova v animovaném filmu „The Karnival Kid” z roku 1929. Bylo to jednoduché „Hot dog!”
  2. Manželé na Plátně i ve Skutečnosti: Walt Disney a jeho manželka Lillian oba propůjčili své hlasy Myszkovi Miki a Minnie.
  3. Historický Debut: „Steamboat Willie”, film, ve kterém Miki debutoval, byl jedním z prvních animovaných filmů se synchronizovaným zvukem.
  4. Osobní Autogram: Miki má svůj vlastní styl autogramu a „podepisuje” se na různých akcích a v parcích Disneylandu.
  5. Oblečení: Miki nosil přes 175 různých kostýmů ve filmech a televizních show, od hasiče po detektiva.
  6. Vliv na Jazyk: Fráze „Mickey Mouse” se stala součástí anglického jazyka jako popis něčeho malého, levného nebo neefektivního, ale postava samotná má přesně opačný kulturní dopad.
  7. Odkaz ve Filmu: Miki Mouse byl první animovanou postavou, která dostala svou hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy v roce 1978.
  8. Mezinárodní Ikona: Miki je jedna z nejznámějších postav na světě, s licencovanými produkty prodávanými ve více než 40 zemích.
  9. Politický Vliv: V USA je tradicí, že někteří voliči nespokojení s kandidáty hlasují v prezidentských volbách „pro Myszku Miki” jako protestní hlas.
  10. Přezdívky: Miki má několik přezdívek, včetně „Král Popkultury” a „Nejslavnější Myš na Světě”.