Omalovánky Jurassic World

„Jurassic World je americký sci-fi dobrodružný film z roku 2015 režírovaný Colinem Trevorrowem. Je to čtvrtý díl filmové série Jurassic Park, založené na knihách Michaela Crichtona. Děj se odehrává na fikčním ostrově Isla Nublar, kde byl postaven nový dinosauří park. Avšak vytvoření geneticky upraveného dinosaura, Indominus rex, vede k řadě nebezpečných situací. Film kombinuje prvky akce, dobrodružství a hororu.”

Zde je několik zajímavostí o „Jurském světě” psaných v češtině:

  1. „Jurassic World” byl nejrychlejším filmem, který vydělal více než miliardu dolarů. Dosáhl toho za pouhých 13 dní od svého uvedení.
  2. Indominus rex, hlavní „padouch” filmu, byl vytvořen kombinací DNA několika druhů, včetně T-rexe, raptora a chameleona.
  3. Chris Pratt, hlavní herec filmu, předpověděl svou roli v „Jurassic World” v roce 2009 v jedné z komediálních scén televizního seriálu „Parks and Recreation”.
  4. Film byl původně plánován na vydání v roce 2005, ale byl opakovaně odložen kvůli různým komplikacím a změnám v scénáři.
  5. Velociraptoři v seriálu Jurassic Park jsou výrazně větší než jejich skuteční prehistoričtí protějškové.
  6. Nápad s ovládáním raptorů, který byl zobrazen ve filmu, byl původně určen pro konec původního „Jurassic Park” filmu z roku 1993.
  7. Tréninková scéna s velociraptory byla inspirována skutečnými technikami, které používají trenéři zvířat.
  8. „Jurassic World” je prvním filmem v sérii, který nezahrnuje Dr. Alana Granta, postavu hranou Samem Neillem.
  9. Film zahrnuje odkazy a pocty původnímu „Jurassic Park”, včetně návratu T-rexe z prvního filmu.
  10. Výkřiky a zvuky mnoha dinosaurů ve filmu byly vytvořeny kombinací zvuků různých zvířat, od lvů po slony a velryby.