Omalovánky Jackie Robinson

Jackie Robinson byl americký hráč baseballu, který byl vlivný v historii sportu a společnosti. Narodil se 31. ledna 1919 a zemřel 24. října 1972. Robinson byl prvním Afroameričanem, který byl vůdcem Major League Baseball (MLB) po rozpuštění rasové segregace v baseballu. V roce 1947 se Brooklyn Dodgers stal vůdcem Afroameričan, od roku 1880 vůdcem MLB. Jeho kariéra byla skutečně úspěšná a díky své kariéře se stal inspirací pro mnoho lidí. Jackie Robinson se stal ikonou boje proti rasismu a jeho činnost navzdory měla hluboký vliv na občanská práva v USA. Jeho číslo dresu č. 42 byl vyřazen v MLB kvůli historii.

  1. Jackie Robinson se narodil 31. ledna 1919 v městě Cairo v americkém státě Georgie, USA.
  2. Robinson studoval na University of California v Los Angeles, kde prokázal svůj talent nejen v baseballu, ale i v dalších sportech, jako je atletika a basketbal.
  3. V roce 1947 Jackie Robinson podepsal smlouvu s týmem Brooklyn Dodgers a stal se tak prvním Afroameričanem, který hrál v Major League Baseball (MLB) v době rasové segregace.
  4. Jackie Robinson byl univerzálním hráčem, který hrál na pozici druhého metra, ale také na první metě.
  5. Během své první ligové hry v roce 1947 se Robinson stal terčem rasistických útoků od jiných hráčů a fanoušků, ale zachoval si důstojnost a profesionalitu.
  6. Robinson byl šestkrát vybrán do All-Star týmu MLB během své kariéry.
  7. V roce 1949 získal titul MVP National League, což bylo velkým úspěchem pro afroamerického hráče.
  8. Jackie Robinson nebyl jen vynikajícím sportovcem, ale také aktivistou za občanská práva a rasovou rovnost. Byl inspirací pro mnoho lidí v boji za rovnost a odstranění rasové segregace.
  9. V roce 1962 se Jackie Robinson stal prvním afroamerickým komentátorem v televizi, pracujícím pro ABC Sports.
  10. Jeho číslo dresu, 42, bylo MLB trvale rezervováno a nenosí ho žádný jiný hráč, aby uctil jeho odkaz a přínos k rozvoji rasové rovnosti ve sportu a společnosti.