Omalovánky HALLOWEEN

Halloween je svátek pocházející z keltského původu, slavený v noci z 31. října na 1. listopadu. Tento svátek má kořeny v Irsku, ale postupně se rozšířil do mnoha zemí po celém světě. Běžnými součástmi oslav Halloween jsou vyřezávání dýní, oblékání se do strašidelných kostýmů, sbírání sladkostí a vytváření dekorací spojených s duchy, čarodějnicemi a strašidly. Halloween je často vnímáno jako zábavná událost, při které se lidé baví strašidelnými příběhy, nocními procházkami a večírky.

Jedním z hlavních prvků Halloween je tradice „trick or treat,” kdy děti chodí po domech a žádají o sladkosti, přičemž hrozí, že provedou nevzhledný žert, pokud jim sladkosti nejsou poskytnuty. Toto svátkové období je také spojeno s mnoha folklorickými příběhy, které se týkají nadpřirozených bytostí a strašidelných událostí.

  1. Původ Halloweenu: Halloween má své kořeny v keltském svátku Samhain, který se slavil na přelomu října a listopadu. Samhain byl vnímán jako čas přechodu mezi letní a zimní sezónou a jako období, kdy se hranice mezi světem živých a mrtvých stávala tenčí.
  2. Duchové a nadpřirozené víry: Halloween je často spojováno s duchy, zjeveními a nadpřirozenými bytostmi. Mnoho tradic a rituálů souvisí s pokusy o ochranu před zlými duchy.
  3. Dýňová výzdoba: Tradičním zvykem na Halloween je vyřezávání strašidelných tváří do dýní a umisťování dovnitř svíček nebo světýlek. Tyto „jack-o’-lanterns” jsou často používány jako dekorace.
  4. Kostýmy a „trick or treat”: Jedním z hlavních prvků Halloween je oblékání do strašidelných postav nebo oblíbených postav z filmů a knih. Děti chodí od dveří ke dveřím a žádají o sladkosti jako součást tradice „trick or treat.”
  5. Svátek populární po celém světě: Halloween se slaví nejen ve Spojených státech, ale také v mnoha dalších zemích po celém světě, byť s různými tradicemi a rituály.
  6. Tradiční pokrmy: Během Halloween se často konzumují tradiční pokrmy, jako jsou dýňové koláče, karamelová jabka a ovesné kaše.
  7. Strážci hřbitova: V některých zemích, jako je Mexiko, je Halloween spojeno s Dnem mrtvých (Dia de los Muertos), během kterého lidé navštěvují hřbitovy a modlí se za zemřelé.
  8. Festivaly a průvody: V některých místech se konají festivaly a průvody spojené s Halloween, kde lidé předvádějí své kostýmy a dekorace.
  9. Pověry a věštby: Halloween je někdy spojováno s různými pověrami a věštěním, zejména s věštěním z karet, jablek a jinými tradičními metodami.
  10. Horor a zábava: Halloween je také časem pro sledování hororových filmů a čtení knih spojených s hororem a nadpřirozenými jevy, což dodává sváteční atmosféře dávku napětí.