Omalovánky Goofy

Goofy je postava z kreslených filmů produkovaných společností Walt Disney. Je to dobrácký a někdy neohrabaný pes, který je často zobrazen v komických situacích. Goofy je jedním z nejbližších přátel Mickey Mouse a je také známý svým jedinečným hlasem a charakteristickým smíchem. Poprvé se objevil v roce 1932 v krátkém filmu „Mickey’s Revue”. Od té doby se objevil v mnoha filmech, televizních pořadech a komiksech a stal se jedním z nejpopulárnějších a nejuznávanějších postav společnosti Disney.

Omalovánky Goofy

  1. První debut: Goofy se poprvé objevil v roce 1932 pod názvem „Dippy Dawg” v krátkém filmu „Mickey’s Revue”.
  2. Proměna jména: Ačkoli byl původně nazýván „Dippy Dawg”, jeho jméno bylo později změněno na „Goofy”.
  3. Rodinný muž: V 50. letech měl Goofy svou vlastní filmovou sérii, kde byl zobrazen jako rodinný muž jménem George Geef.
  4. Syn Max: Goofy má syna jménem Max, který se objevil v několika filmech a televizních pořadech, včetně populárního seriálu „Goof Troop”.
  5. Nezaměnitelný hlas: Goofyho charakteristický hlas vytvořil hlasový herec Pinto Colvig, který propůjčil svůj hlas postavě v mnoha filmových produkcích.
  6. Sportovní hvězda: V 40. letech se Goofy objevil v sérii edukačních filmů, kde se učil různým sportům. Tyto krátké filmy byly oblíbené pro svůj humor a styl animace.
  7. Filmový úspěch: V roce 1995 byl vytvořen film „A Goofy Movie”, který sledoval dobrodružství Goofyho a jeho syna Maxe.
  8. Komiksy: Kromě filmů a televize se Goofy objevil také v mnoha komiksech, kde zažil vlastní dobrodružství.
  9. Univerzální postava: Ačkoli je Goofy postavou společnosti Disney, jeho charakter a osobnost jsou tak univerzální, že je populární po celém světě.
  10. Goofyho tajemství: Ačkoli je často považován za psa, sám Walt Disney jednou poznamenal, že Goofy je vlastně „Goof”, což znamená zvláštní druh tvora.