Omalovánky Fotograf

Fotograf je odborník specializující se na vytváření obrazů pomocí světla. Tato profese zahrnuje pochopení technických aspektů kamery, osvětlení a kompozice, ale také estetiku a uměleckou vizualizaci. Fotografové mohou pracovat v různých oborech, včetně portrétní fotografie, reportážní fotografie, módní fotografie nebo krajinářské fotografie. Díky technologickému pokroku v digitálním zpracování a snížení nákladů na zařízení se mnoho lidí stává amatérskými fotografy, zatímco profesionálové často vyžadují pokročilé dovednosti a specializované vybavení k dosažení vyšší kvality obrazu.

  1. První trvalý snímek byl vytvořen v roce 1826 Josephem Nicéphorem Niépce a nazývá se „Pohled z okna v Le Gras”.
  2. V roce 1839 byl termín „fotografie” poprvé použit Sir Johnem Herschelem.
  3. První digitální fotoaparát byl vynalezen v roce 1975 v Kodaku a vážil téměř 4 kg.
  4. V průměru se každý den na platformě Instagram sdílí více než 100 milionů fotografií.
  5. Nejdražší prodaná fotografie stála více než 4 miliony dolarů a byla pořízena Andreasem Gurskym. Jmenuje se „Rhein II”.
  6. „Afghánská dívka” je jednou z nejznámějších fotografií na světě a byla pořízena Steveem McCurrym pro National Geographic v roce 1984.
  7. Světový rekord za nejvíce lidí na jedné selfie je více než 1 000 lidí.
  8. Kodak Brownie, představený v roce 1900, byl jedním z prvních komerčních fotoaparátů, který si mohl dovolit průměrný člověk.
  9. Zajímavostí je, že slovo „fotografie” pochází z řeckých slov „photos” (světlo) a „graphein” (psát), což znamená „psaní světlem”.
  10. Selfie nejsou moderním vynálezem. První selfie byla pravděpodobně pořízena v roce 1839 Robertem Corneliusem, který si udělal autoportrét na daguerrotypii.