Omalovánky Family Guy

„Family Guy“ je americký animovaný seriál vytvořený Sethem MacFarlane. Série se zaměřuje na fiktivní rodinu jménem Griffin, která žije ve městě Quahog. Hlavními postavami jsou Peter Griffin, jeho žena Lois a jejich tři děti: Meg, Chris a Stewie a také antropomorfní pes Brian.

Série „Family Guy“ je známá pro svůj satirický a kontroverzní humor a četné odkazy na popkulturu. Akce se často točí kolem absurdních a humorných situací, které postavy zažívají. „Family Guy“ se často satirickým způsobem zabývá sociálními a politickými problémy.

Seriál si získal velkou oblibu a získal si věrnou skupinu fanoušků. Jeho osobitý styl humoru a originální přístup k tématům z něj udělaly jeden z dlouhodobých a vlivných animovaných pořadů v televizní historii.

  1. Tvůrce Seth MacFarlane: Seth MacFarlane je tvůrcem „Family Guy” a také hlasem mnoha hlavních postav, včetně Petera Griffina, Stewieho Griffina a Briana Griffina.
  2. Počátky seriálu: „Family Guy” měl svou premiéru v roce 1999, ale byl zrušen po třech sezónách. Díky velké popularitě na DVD a v reprízách byl však obnoven a pokračuje dodnes.
  3. Podobnost s jiným seriálem: „Family Guy” je často srovnáván s jiným populárním animovaným seriálem, „Simpsonovi,” kvůli svému satirickému stylu a širokému záběru na společnost.
  4. Kultovní skeče: „Family Guy” je známý svým častým používáním kultovních skečů, které často vyvolávají kontroverze. Jedním z příkladů je skok v čase a humor ve stylu „cutaway gag,” kdy se děj najednou přenese do krátkého a absurdního skeče.
  5. Humor podle oblíbenosti: Seriál je známý používáním humoru z oblasti populární kultury, parodií, politické satiry a komentářů k aktuálním událostem.
  6. Sběratelské předměty: „Family Guy” vydal mnoho produktů spojených se sérií, včetně hraček, deskových her a komiksů.
  7. Opakované zrušení: Navzdory své popularitě byl „Family Guy” třikrát zrušen televizí Fox, ale pokaždé byl obnoven díky silné podpoře fanoušků.
  8. Česká verze: „Family Guy” byl přeložen do mnoha jazyků, včetně češtiny, a získal mezinárodní diváckou základnu.
  9. Spin-off: Seriál dostal také spin-off s názvem „The Cleveland Show,” který se zaměřuje na postavu Clevelanda Browna.
  10. Trvanlivost: „Family Guy” je jedním z nejdéle vysílaných animovaných seriálů v historii americké televize.