Omalovánky Donald Trump

Donald Trump je americký podnikatel a politik, který byl zvolen 45. prezidentem Spojených států amerických v roce 2016. Před vstupem do politiky měl úspěšnou kariéru v oblasti nemovitostí a byl také televizní osobností, zejména jako host pořadu „The Apprentice”. Trumpova prezidentská kampaň a jeho funkční období byly kontroverzní a přitahovaly mnoho mediální pozornosti po celém světě. Funkci prezidenta vykonával od 20. ledna 2017 do 20. ledna 2021.

  1. Donald Trump se narodil 14. června 1946 v New Yorku.
  2. Je známý pro svou činnost v oblasti nemovitostí, zejména pro výstavbu a vlastnictví několika významných staveb, včetně Trump Tower v New Yorku.
  3. Kromě své kariéry v oblasti nemovitostí se také objevil v reality show „The Apprentice”, kde hledal talentovaného podnikatele.
  4. Trumpova kniha „The Art of the Deal” z roku 1987 se stala bestsellerem a často je citována jako jeden z důvodů jeho popularity.
  5. Byl to pátý prezident USA, který byl zvolen přestože prohrál v tzv. „popular vote” (v počtu hlasů od občanů), ale vyhrál v Kolegiu volitelů.
  6. Trump je prvním prezidentem USA, který neměl žádnou předchozí vojenskou nebo vládní zkušenost.
  7. Během jeho prezidentství se často komunikoval a vyjadřoval své názory prostřednictvím sociální sítě Twitter.
  8. Byl dvakrát impeachován Sněmovnou reprezentantů, ale Senát ho v obou případech osvobodil.
  9. Trump je také známý svými luxusními golfovými kluby po celém světě.
  10. Po skončení svého prezidentského mandátu v roce 2021 pokračoval v politickém a podnikatelském životě, přičemž zůstal významnou postavou americké politiky.