Omalovánky DOCTOR WHO

„Doctor Who” je britský sci-fi televizní seriál produkovaný BBC od roku 1963. Příběh se točí kolem Doktora, mimozemšťana z rasy Time Lord z planety Gallifrey, který cestuje časem a prostorem ve své lodi zvané TARDIS. TARDIS zvenčku vypadá jako britská policejní budka z 60. let, ale uvnitř je nesmírně prostorná. Doktor často cestuje s lidskými společníky a společně čelí různým hrozbám a záhadám ve vesmíru. Co je unikátní, když je Doktor smrtelně zraněn, může se „regenerovat” a získat nové tělo a osobnost, což umožnilo mnoha hercům hrát postavu Doktora během let.

  1. „Doctor Who” je nejdelší běžící sci-fi televizní seriál na světě, vysílaný poprvé v roce 1963.
  2. TARDIS znamená „Time And Relative Dimension In Space” a i když zvenčku vypadá jako policejní budka, uvnitř je nesmírně prostorná.
  3. Koncept regenerace byl zaveden, aby se v seriálu mohli vyměňovat herci hrající Doktora. Do dnešního dne bylo mnoho různých inkarnací Doktora.
  4. Dalekové, jedni z nejznámějších nepřátel Doktora, byli původně prezentováni jako pacifisté, kteří se postupně stali agresivními.
  5. Kromě televizního seriálu existuje také řada spin-offů, audioknih, novel a komiksů založených na „Doctor Who”.
  6. Doktor má vlastní jazyk zvaný „Gallifreyan”, ale do dnešního dne nebyla tato řeč plně rozvinuta pro veřejnost.
  7. „Doctor Who” inspiroval mnoho dalších sci-fi seriálů a je považován za ikonu britské popkultury.
  8. Přestože byl seriál původně zamýšlen jako vzdělávací program pro děti, rychle si získal fanoušky všech věkových kategorií.
  9. V roce 1989 byl seriál na několik let zrušen, ale byl obnoven v roce 2005 a od té doby běží nepřetržitě.
  10. Slavný zvuk TARDIS vznikl kombinací otáčení klíčů v zámku a strun basové kytary.